Edukacja w szkole jest podstawą wielokierunkowego rozwoju uczniów. Dzięki nabytej wiedzy dzieci, jak i młodzież mogą bezpiecznie wejść w kolejny etap życia, dlatego istotną częścią nauki jest dobór odpowiednich materiałów dydaktycznych aktualnych z najnowszą podstawą programową. Wydawnictwo Nowa Era posiada bogatą ofertę podręczników szkolnych dostosowanych do każdego etapu nauki.

Popularne wydawnictwa książek

Na polskim rynku możemy znaleźć wiele wydawnictw specjalizujących się w tworzeniu podręczników dla uczniów oraz pomocy dydaktycznych dla nauczycieli. Warto zaznaczyć, że Nowa Era jest największym tego typu wydawnictwem, założonym w 1992 roku w Krakowie. Kolejnym przykładem firmy specjalizującej się w tematyce szkolnej jest Wydawnictwo Pedagogiczne Operon z siedzibą w Gdyni, wydaje podręczniki szkolne, multimedialne pomoce naukowe oraz tworzy filmy edukacyjne własnej produkcji. Natomiast najstarszym polskim podmiotem zajmującym się tworzeniem publikacji szkolnych jest Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne założone w 1945 roku.

Podręczniki często używane w szkołach

Młodzież w wieku szkolnym do efektywnej nauki potrzebuje nie tylko łatwego w zrozumieniu tekstu, ale również ciekawych ilustracji, czytelnych map oraz dobrze opisanych diagramów. Podręczniki wydane przez Nową Erę łączą w sobie wszystkie powyższe elementy, dlatego są chętnie wybierane przez placówki dydaktyczne. Przykładem takich książek są:

– “To jest chemia 2. Chemia organiczna” autorstwa Aleksandry Mrzigod, Janusza Mrzigoda oraz Romualda Hassy,

– “Biologia na czasie 3” opracowany przez Franciszka Duberta, Jolantę Holeczek, Marka Guzika, Stanisława Krawczyka, Władysława Zamachowskiego i Annę Helmin,

– “Ponad słowami 2” przygotowany przez Annę Równy, Joannę Kościerzyńską, Annę Cisowską, Aleksandrę Wróblewską oraz Helenę Kusy.

Książki wyróżniają się przejrzystym układem stron, łatwo przyswajalną treścią oraz zostały opracowane przez jednych z najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach. Dlatego podręczniki firmy Nowa era (tania książka i szybka wysyłka!) można polecić uczniom szkół podstawowych i średnich.