Planując zakup podręczników, repetytoriów czy też zbiorów zadań, powinniśmy zwrócić uwagę na wydawnictwo, jakie daną pozycję wydało. To bowiem od niego w dużej mierze zależy końcowa jakość książki. Nie ma więc co się dziwić, że współczesny rynek materiałów przeznaczonych do szkół podstawowych i ponadpodstawowych jest zdominowany przez tylko kilka firm. Jedną z nich jest wydawnictwo Nowa era (kup już dziś, szybka wysyłka!), o którym więcej opowiemy w dalszej części tekstu.

Renomowana marka

Wydawnictwo Nowa Era powstało już w 1992 roku. Po prostym działaniu matematycznym wydedukować możemy, że posiada ono już 30 lat doświadczenia w branży. Firma jest liderem  na rynku sprzedaży książek w Polsce. W 2015 roku nakłady wyniosły blisko 18,7 miliona egzemplarzy podręczników, a sprzedaż osiągnęła poziom 286 milionów złotych. Dane te jedynie potwierdzają tezę, która dotyczy wysokiej jakości materiałów szkolnych tworzonych przez wydawnictwo Nowa Era. W jakiej tematyce książek się specjalizują?

Żadna dziedzina nie jest obca

Nowa Era wydaje swoje książki z przeznaczeniem niemal do każdego przedmiotu, z jakim możemy się spotkać przez nas okres edukacji. Matematyka, fizyka, biologia, chemia – można by długo jeszcze wymieniać przykłady dziedzin, gdzie polecanymi podręcznikami będą pozycje właśnie od Nowej Ery. To jednak nie wszystko! Wiele uczniów, szczególnie klas maturalnych, decyduje się na zakup materiałów dodatkowych w postaci repetytoriów, które mają za zadanie wspomóc ich przygotowanie maturalne. W tym przypadku można polecić także wiele pozycji wydawnictwa Nowej Ery jak chociażby:

– “Teraz matura. Matematyka. Vademecum. Poziom rozszerzony”,

– “Teraz matura. Język polski. Vademecum z zadaniami. Poziom podstawowy”,

– “Teraz matura. Biologia. Vademecum”.

Wybór jest tylko jeden

Jeśli myślimy więc o zakupie podręczników czy też repetytoriów, warto wybrać sprawdzone wydawnictwo. Z pewnością będzie nim Nowa Era, która od lat wspiera uczniów w szkolnych wyzwaniach. Wszystkie ich pozycje znaleźć możemy w niemal każdej księgarni!