Naukowcy każdego dnia dostarczają informacji o otaczającym nas świecie. Dlatego istotną częścią edukacji szkolnej jest dbanie o to, aby zawarte w podręcznikach wiadomości były często aktualizowane. Wydawnictwo Nowa Era we współpracy ze specjalistami tworzy książki dla nauczycieli oraz uczniów, które w sposób zrozumiały wprowadzą ich w świat różnych dziedzin nauki omawianych w szkole.

Wydawnictwo tworzące podręczniki szkolne

Na rynku polskim istnieje wiele wydawnictw, które tworzą książki edukacyjne dla szkół. Jednym z najchętniej wybieranych przez nauczycieli wydawnictwem jest Nowa Era, która nieprzerwanie od 1992 roku towarzyszy dzieciom i młodzieży na każdym etapie nauki. Nową Erę charakteryzuje innowacyjne spojrzenie na metody pracy z młodymi ludźmi. Warto wspomnieć, że jest to największe i najpopularniejsze wydawnictwo w Polsce, cieszące się zaufaniem rodziców, nauczycieli oraz uczniów. Wykwalifikowany zespół specjalistów dokłada starań, aby Nowa Era podążała za duchem czasu, w ten sposób powstały elektroniczne wersje podręczników, ciekawe pomoce naukowe oraz materiały multimedialne pozwalające rozwinąć kreatywność.

Podręczniki na miarę czasów

Nowoczesny podręcznik wydawnictwa Nowa Era jest zbiorem niezbędnych wiadomości zaprezentowanych w formie przejrzystej dla młodzieży szkolnej. Książki posiadają diagramy, wykresy oraz ilustracje, dzięki którym nauka staje się przyjemnością. Przykładami takich podręczników są:

– “Biologia na czasie 3” autorstwa Marka Guzika, Jolanty Holeczek, Stanisława Krawczyka, Franciszka Duberta, Anny Helmin oraz Władysława Zamachowskiego,

– “To jest chemia 2” opracowany przez Joannę Szymańską, Marię Litwin i Szarotę Stykę-Wlazło,

– “Oblicza geografii 2” przygotowany przez Tomasza Rachwała, a także Wiolettę Kilar.

Każdy z wymienionych podręczników jest dostępny w sklepie firmowym Nowa Era, jak i również w księgarniach stacjonarnych lub internetowych. Tematy zawarte w książkach przygotowują uczniów do egzaminów zgodnych z najnowszą podstawą programową.